Ministru sportu, zdraví a prevence Borisi Šťastnému (Motoristé) se nelíbí, že nová ombudsmanka Eva Kostolanská vyjádřila společně s dětským ombudsmanem Martinem Benešem podporu veřejnoprávním médiím kvůli plánovaným vládním změnám. Podle Šťastného oba tímto postojem „zneuctili svůj úřad“. Stínová ministryně spravedlnosti ODS Eva Decroix namítla, že šlo o svobodné vyjádření názoru. „Jste svoloč, recht jsem měla!“ připomněla svůj starší ostrý výrok na adresu vlády.