Zloděj hrozil muži zabitím

Vytáhl šroubovák z kapsy a vyhrožoval zabitím. Kromě toho má jednatřicetiletý muž ze Sokolovska na svědomí několik krádeží.

„Smrtí hrozil o čtyři roky staršímu muž v Chodově poté, co se s ním pohádal. Z kapsy vytáhl šroubovák a mířil s ním na něj. Následně na něj skočil a udeřil ho do obličeje,“ vylíčila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Dále má pachatel na svědomí minimálně osm krádeží v panelových domech, kdy vnikl do jejich vestibulů, skřínek v mezipatrech a do sklepů. Sebral, na co přišel. „Z těchto prostorů odcizil například horské kolo, náhradní díly na motocykl, dětský kočárek nebo vánoční umělé stromečky i se stovkou kusů vánočních ozdob. V některých případech prostory jen prohledal a nestačil nic odcizit, protože byl vyrušen nájemníky domu,“ pokračovala mluvčí. „Odcizením věcí a poškozením dveří při vloupání způsobil škodu kolem 48 tisíc korun.“

Kriminalisté muže obvinili ze spáchání pokračujících přečinů krádeže, z výtržnictví, poškození cizí věci a z porušování domovní svobody. Hrozí mu až tři roky vězení, a to i z toho důvodu, že do křížku se zákonem se dostal již v minulosti, kdy byl za krádeže odsouzen.