Vyšetřovatelé: Požáry v okolí Rotavy na Sokolovsku zakládal žhář

Vyšetřovatelé hasičů odhalili žháře, který zakládal požáry lesů v okolí Rotavy na Sokolovsku. Celkem jich hasiči museli hasit pět. Požáry se naštěstí nerozšířily, a tak nevznikly větší škody, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Hasiči měli podezření na úmyslné zapálení požárů hrabanky od začátku. "Prokázaných zapálení mají hasiči ve spisu pět za krátkou dobu. Všechny požáry se staly ve třech dnech, na rozdílných místech, ale vždy v blízkosti Rotavy, navíc měly i další společné znaky," uvedl Kasal.

Vyšetřovatelé vytipovali možné pachatele a rychle stanovili podezřelého, který se ke žhářství přiznal.

Podle vyšetřovatelů úmyslně založených požárů přibývá. Společně s kriminalisty se ale stejně tak častěji daří vyšetřovatelům zjišťovat, kdo za žhářstvím stojí.