V Sokolově začaly opravy mostů přes Lobezský potok i Ohři

V Sokolově začaly opravy mostů přes Lobezský potok. Rekonstrukce dvou mostů a jedné lávky přijde na 10,8 milionu korun. Kromě nich se ve městě opravuje i velký most přes Ohři u vlakového nádraží za 14,3 milionu korun. Na oba projekty dostalo město dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, řekl ČTK místostarosta Karel Jakobec (ODS).

"Začalo se už dělat na Staré Ovčárně a na mostě pod městským úřadem. Třetí bude lávka přes Lobezský potok na nábřeží Petra Bezruče," uvedl Jakobec. Ve všech třech případech půjde o celkovou rekonstrukci.

Už byla odstraněna konstrukce mostu na Staré Ovčárně. Bude vyměněna za novou, tvořenou ocelovými válcovanými nosníky. Komplikovanější bude rekonstrukce mostu u městského úřadu. Plocha před hlavním vchodem do úřadu včetně parkoviště je v podstatě celá mostem, pod kterým v tunelu teče Lobezký potok. Tam bude odstraněn svršek až na nosnou konstrukci, která se očistí a bude sanovat. Všechny tři mosty přes potok musejí být dokončeny do konce října příštího roku.

Lobezský potok protéká celým Sokolovem od Staré Ovčárny až po ústí do Ohře za integrovanou střední školou. Ačkoli je po většinu roku klidným potůčkem, při povodni se může stát hrozbou. Jednak při silných srážkách ve Slavkovském lese, kde pramení, tak i při vzedmutí hladiny Ohře, která se tak může právě korytem Lobezského potoka dostat až do centra města. Tomu by ale měly částečně zabránit úpravy, které na korytě potoka v minulých letech provedlo Povodí Ohře ve spolupráci s městem.