V Chodově hořel byt ve věžáku, hasiči dům evakuovali

V Chodově na Sokolovsku hasiči likvidují požár bytu ve věžáku. Obyvatele domu museli preventivně evakuovat. ČTK o tom informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Sedmnáct lidí se nadýchalo kouřem a skončilo v nemocnici. Vyšetřovatel určil výši škody na 4,5 milionu korun, doplnil odpoledne Kasal.

Pro obyvatele zakouřeného domu město v místní základní škole připravilo evakuační centrum, protože domů se zatím nemohou vrátit. "Ve městě zasedá krizový štáb a je zřízena krizová linka 352 352 177 pro obyvatele zasažené požárem," doplnil Kasal.

Požár vznikl ve třetím patře třináctipodlažního domu. Část obyvatel nad hořícím bytem museli hasiči evakuovat, některé s pomocí žebříku. "Konečný počet zachráněných ještě není upřesněn, ale šlo zhruba o 50 lidí. V domě je 72 bytů," upřesnil Kasal.

K požáru přijelo i několik sanitek. Zdravotníci pomáhali zejména lidem, kteří se nadýchali kouře. "Na místo vyjelo šest sanitek s kyslíkem. Celkem jsme s nadýcháním převezli do nemocnic 17 lidí. Jedna sanitka ještě na místě zůstává, kdyby někdo ještě potřeboval pomoci," řekla ČTK mluvčí krajská záchranné služby Petra Bakurová.

Jak dodala, podle množství zdravotníků šlo o jednu z nejrozsáhlejších akcí v poslední době. "Naštěstí šlo ale jen o nadýchání a ne o vážná zranění," dodala.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat do jedné hodiny od nahlášení. "Požár se naštěstí nerozšířil do dalších bytů," dodal Kasal.