Policie zadržela muže z Kladna, který obtěžoval malého chlapce ze Sokolovska

Podezřelého, který obtěžoval malého chlapce ze Sokolovska, zadržela policie. Kontakt s nezletilým navázal muž před Vánocemi přes sociální sítě. Po více než měsíčním kontaktu přijel před školu, kam chlapec chodil. Nabídl mu odvoz domů, ale to hoch odmítl. Muž mu měl vulgárně vyhrožovat.

„Chlapce měl kontaktovat ze smyšleného profilu a v konverzacích se ho dotazovat na různé soukromé věci. Také mu měl nabídnout, že za ním přijede a odveze ho ze školy domů, což chlapec okamžitě odmítl,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

I přes odmítnutí přijel muž svým vozem před školu, kam chlapec chodí. „Když uviděl, že chlapec nastupuje do autobusu, tak ho měl ve svém vozidle následovat,“ pokračoval policejní mluvčí.

Když chlapec z autobusu na zastávce vystoupil, měl se obviněný leknout čekajících rodičů ostatních dětí a z místa ihned odjet. „Před tím ještě stihl z automobilu vyhrožovat nezletilému chlapci zaťatou pěstí,“ doplnil Kopřiva.

Večer obviněný kontaktoval chlapce prostřednictvím SMS, ve kterých mu vulgárně nadával a vyhrožoval. Ale to už se chlapec svěřil svému otci, který celou věc oznámil policii. „Policisté se případem začali ihned zabývat a po několika hodinách podezřelého muže zadrželi,“ dodal Kopřiva.

V případě prokázání viny hrozí třiapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky. Policisté ho obvinili z přečinů navazování nedovolených kontaktů s dítětem a nebezpečného vyhrožování.

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com