Podezřelý z vraždy postižené ženy unikal čtyři dny

Necelé čtyři dny utíkal před policií pětadvacetiletý Jiří Rigó ze Sokolova, který je podezřelý z vraždy o čtyři roky starší handicapované ženy. Tu měl napadnout nožem v objektu chráněného bydlení v Sokolově. Policie muže zadržela na nádraží v Praze, uvedla sokolovská policejní mluvčí.

K vraždě došlo v pondělí, kdy byla žena nalezena bez známek života. Nařízená soudní pitva ukázala, že žena zemřela násilnou smrtí. Okamžitě se rozjela pátrací akce. Policie varovala, že podezřelý je nebezpečný a může být ozbrojen. Během týdne kontaktoval svého otce, kterému napsal, kam zrovna míří. Na místo, kde už čekala policie, ale muž nedorazil. „Mohu potvrdit, že muž byl zadržen na nádraží v Praze. Další informace k dopadení zveřejníme,“ uvedla Krejčí.

V Karlovarském kraji se jedná letos už o šestou vraždu. Kriminalisté řešili i jeden pokus o ni.