Osm let bil a znásilňoval svou družku, hrozí mu až deset let

Až desetiletý trest hrozí 37letému muži z Aše, který podle policie v posledních osmi letech týral svoji družku, s níž žil ve společné domácnosti. Policie ho obvinila ze znásilnění, týrání osoby žijící ve společném obydlí a ublížení na zdraví, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Muž je v cele, kde čeká na rozhodnutí soudu o vazbě.

Podle vyšetřování muž opakovaně svou 30letou družku zprvu několikrát týdně a později denně fyzicky napadal, fackoval ji, bil pěstmi nebo do ní kopal. V několika případech jí údajně napadl i s nožem v ruce nebo škrtil tak, až upadla do mdlob.

"Poškozenou ženu měl i psychicky týrat tím, že jí vyhazoval na celou noc z bytu, a to i v zimě. Dále jí měl různými nadávkami ponižovat a urážet. Obviněný muž měl ženu také opakovaně násilím nebo pod pohrůžkou násilí nutit k pohlavnímu styku," uvedla mluvčí.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci s návrhem na vzetí obviněného do vazby, státní zástupce ho akceptoval. Na rozhodnutí soudce si obviněný počká v policejní cele.