Na platy řidičů přidal Sokolov 456 tisíc korun

Firma Autobusy Karlovy Vary, provozující sokolovskou městskou hromadnou dopravu, žádala od města 900 tisíc korun na navýšení mezd řidičů. Zastupitelé schválili uvolnit částku poloviční.

„Společnost, která ve městě provozuje MHD, původně požadovala kvůli zvýšení mezd řidičům zvýšení ročního příspěvku o více než 900 tisíc korun. Nakonec se ale obě strany shodly na kompromisu s tím, že po půl roce využití příspěvku vyhodnotí a případně projednají další příspěvek na druhou polovinu roku," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Nařízení vlády znamená pro Autobusy KV zvýšení nákladů na Sokolovsku asi o 2,4 milionu. Z toho 400 tisíc korun společnost zaplatí z vlastního, 700 tisíc korun pokrylo zdražení jednorázového jízdného při platbě v hotovosti ze 14 na 20 korun. Zbývajících 1,3 milionu požaduje firma po obcích, kam MHD zajíždí.