Na Chebsku silný vítr lámal stromy

V Karlovarském kraji řádil silný vítr hlavně na Chebsku. Hasiči museli vyjet na několik míst kvůli popadaným stromům.

"V devíti případech vyjížděli v sobotu večer hasiči odstraňovat popadané stromy," potvrdil Martin Kasal, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. "Takto zasahovali v Teplé, Chodově, Chebu, Mariánských Lázních či Aši. Ve dvou případech v Chebu a v Aši spadlé stromy poškodily zaparkovaná osobní auta, na železniční trati v Aši pak spadl strom na koleje, přijíždějící osobní vlak stihl zastavit, událost je tak bez zranění, pro dva cestující z vlaku byla zajištěna náhradní doprava," doplnil.

Vítr zaměstnal i energetiky. "K 8. hodině ranní jsme evidovali v Karlovarském kraji jednu poruchu na vedení vysokého napětí, a to v Bečově," uvedla Michaela Jirovcová, mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy. Jelikož výstraha před silným větrem platí do pondělí, jsou v pohotovosti montéři i pracovníci call centra.