JAK JINAK OSLAVIT MEZINÁRODNÍ DEN KUCHAŘŮ, NEŽ JÍDLEM A PITÍM?

Letní sezóny přípravy pokrmů na grilu je už sice dávno za námi, ale nemusíme být smutní. S vhodnými modely elektrických grilů se do toho můžeme pustit i nyní v pohodě domova. Navíc ty správně vybrané sofistikovaní modely od společnosti Catler nám pomohou k tomu, aby grilované suroviny přicházely na náš talíř v profesionální kvalitě, a my tak mohli šťavnatými pochoutkami například vzdát čest Mezinárodnímu dni kuchařů. Který nejen šéfové velkých restaurací slaví vždy 20. října. Zatímco letní venkovní grilování je za námi, nastal právě čas podzimního ovoce. A co je pak snadnější, než si ke pokrmům zdravě připraveným na elektrickém grilu přichystat s některým z odšťavňovačů společnosti Catler dávku vitamínů v lahodném nápoji?

Stačí nastavit druh masa

Populární televizní pořady nám sice poradí, jak dosáhnout na grilu skvělých výsledků, ale pro méně zkušené je namístě využít pomocníky, kteří nám pomohou se vyvarovat některých chyb.

Elektrický kontaktní gril Catler GR 8050 přichází s vynikající nápovědou: na přehledném displeji nastavíme druh masa, a doporučenou teplotu podle toho, jak propečené maso chceme mít. Teplotní sonda pak podle zadaného druhu masa bezpečně pozná, kdy je hotovo. Grilovací plocha se dá jednoduchým pohybem rozevřít a najednou tu máme místo kontaktního grilu velkou grilovací plochu, jejíž žebrovanou část využijeme zejména na přípravu masa a ryb, hladkou zase na lahodnou zeleninu či ovoce (na to bychom neměli zapomínat). Inteligentní senzor grilu bezpečně ohlídá, zda se někde nezměnila teplota a postará se okamžitě o nápravu.

Doporučená cena Catler GR 8050: 12 590 Kč

Na množství kvalitní šťávy

Co můžeme chtít po kvalitním odšťavňovači? Rozhodně to, aby dostatečně silným motorem zvládl zpracovat vloženou surovinu a zároveň, aby z ní dostal co nejvíce šťávy. Tyto parametry rozhodně splňuje odšťavňovač Catler JE 4010, který byl podle výsledků zkoušek podle dTestu tím nejlepším ve své kategorii v nezávislém testování 10 přístrojů, když získal ocenění dTestu jako Vynikající výrobek a Tip dTestu. Vysoké ohodnocení získal mimo jiné díky výkonnému 1200 W motoru a unikátnímu sítu z nerezové oceli a s titanem zpevněným ostřím i stěnám z mikrosíťoviny s více než 40 000 mikrootvory otvory. Podle toho, zda odšťavňujeme měkčí nebo tvrdší plody si u tohoto přístroje můžeme regulovat na LCD displeji rychlost odšťavňování v rozsahu pěti rychlostních stupňů – 6500/8000/9800/11 000/13 000 otáček za minutu. To vše ovlivňuje výtěžnost.

Například z 1 kg mrkve v něm lze připravit až 720 ml šťávy, z 1 kg jablek (podle šťavnatosti) získáme až 800 ml čerstvé šťávy. Výhodou odšťavňovače Catler JE 4010 je velký plnicí otvor (průměr 84 mm), velká 1,2 l nádoba na šťávu s praktickým oddělovačem pěny, která postačí na osvěžující nápoj až pro pět lidí i zásobník na dužinu, která se dá využít pro přípravu dalších jídel. Časově nenáročné je i složení či rozložení přístroje a jeho čištění, což bývá u konkurenčních modelů kamenem úrazu. Velké odnímatelné části jednoduše umyjeme v myčce, ostatní lehce vyčistíme přiloženým kartáčkem.

Doporučená cena odšťavňovače Catler JE 4010: 5 990 Kč