Hasiči zachránili muže, který v noci spadl v Lokti do řeky Ohře

Muže, který v noci zřejmě v Lokti spadl do Ohře a jehož řeka unášela stovky metrů po proudu, zachránili v noci na dnešek sokolovští hasiči. Podchlazeného muže, který podle hasičů působil značně podnapilým dojmem, pak převzala záchranná služba, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Muž podle něj spadl do Ohře někde v Lokti, hasičům později nedokázal říci, kde přesně. Řeka, která sice není rozvodněná, ale má stále o něco silnější proud, ho pak unášela dál. "Muž volal o pomoc, z vody se ale nedokázal dostat. Když proplouval kolem kempu, který je asi 500 metrů za městem, slyšeli jeho volání o pomoc vodáci a zavolali hasiče," popsal Kasal událost, která se stala kolem 03:00.

Sokolovští hasiči vyjeli na místo se člunem, muže se jim podařilo z vody vytáhnout až po dalších zhruba 600 metrech od kempu. "Byl podchlazený, hasiči mu dali oblečení a deky a zavolali záchranku," dodal mluvčí.