Hasiči nacvičovali v sokolovském Gsteinigtu, nořili se do ledové vody

Na vodní ploše Gsteinigt v Sokolově nacvičovali hasiči ze sokolovské stanice různé způsoby záchrany osob ze zamrzlé vodní hladiny.

"Právě období konce zimy a začátku jara se vyznastajícím nebezpečím při pohybu osob na zamrzlé vodní ploše," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Začátkem února zase nacvičovali hasiči z karlovarské stanice na přehradě Březová. Zkoušeli si samotný pohyb na ledě, který nemá dostatečnou tloušťku, aby bezpečně udržel dospělou osobu, použití prostředků pro záchranu a také samotné vytažení topící se osoby či sebezáchranu.

Kasal upozornil, že vstupovat na zamrzlé vodní plochy je většinou hazard se životem. "Hasiči proto důrazně upozorňují, aby nikdo nevstupoval na žádné zamrzlé vodní plochy a ani na ně například nepouštěl žádná zvířata, typicky psy při venčení," uzavřel Kasal.