Česká společnost Blue Dynamic pomáhá retailu jít s digitální dobou

Ryze česká společnost Blue Dynamic se specializuje na vývoj nejmodernějších technologických řešení zejména pro retailové firmy, dále na optimalizaci finančních procesů, poskytuje také plnou podporu při rollování ERP systémů do dalších zemí a zefektivňuje komunikaci firem se zákazníky. Za 6 let vyrostla v důležitého hráče na poli vývoje a implementace nejmodernějších technologických řešení pro tuzemské i zahraniční zejména obchodní společnosti. V poslední době se stále více specializuje na uplatnění nejmodernějších technologií, zavádění umělé inteligence, internetu věcí a strojového učení do obchodních procesů klientů.

Blue Dynamic založila skupina expertů evropského řetězce Darty Group, do kterého patřil například i Datart. Své zkušenosti využívají k vývoji a zavádění nejmodernějších technologií do retailu, aby například bezproblémově fungovaly všechny systémy i v době extrémních zatížení. Řešení založená na technologiích Microsoft v současné době poskytuje desítkám velkých tuzemských a zahraničních zákazníků jako například Assa Abloy, Hamleys, Euro-Center, BCC, Cool Investments nebo Darty. V minulosti firma pracovala také například pro O2 či CME Group.

Vedle implementace nejmodernějších technologií pomáhá svým zákazníkům zlepšovat zákaznickou zkušenost klientů a vytvářet na základě analýzy velkých dat nabídky zákazníkům na míru. Pomáhá ale také lépe organizovat vnitřní firemní strukturu, lépe plánovat a řídit zdroje nebo optimalizovat finanční procesy. Umí také vyladit IT infrastrukturu obchodní společnosti nebo e-shopu tak, aby zvládla sezónní nápor a poskytuje též přímou nepřetržitou péči o bezvýpadkový provoz takovýchto systémů.

„V poslední době se stále více specializujeme na uplatnění nejmodernějších technologií, zavádění umělé inteligence, internetu věcí a strojového učení do obchodních procesů našich klientů,“ uvádí Karel Pecl, zakladatel a majitel společnosti Blue Dynamic. „Protože sami máme zkušenost z práce v retailu, dokážeme se vcítit do situace našich klientů a dodávat jim tak řešení, která jim přinášejí reálnou hodnotu v podobě kvalitativně lepších procesů a umožňují jim nabízet špičkovou personalizovanou zákaznickou zkušenost,“ dodává.

Společnost Blue Dynamic vznikla v roce 2013. V současné době poskytuje komplexní řešení a služby v oblasti informačních technologií společnostem s tisíci prodejnami ve 21 zemích Evropy.