Vína portugalského vinařství Real Companhia Velha z údolí řeky Douro

Oblast se rozkládá okolo řeky Douro, která pramení ve Španělsku a do oceánu se vlévá v Portu. Historie vinařského území sahá do období Římské říše. Pro vína z oblasti Douro je typická výroba fortifikovaných (portských) vín, ale polovinou produkce se podílí i vína tichá. Typické odrůdy pro oblast Douro jsou: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Barroca, Tinta Cao a Tinta Roriz.

Oblast se rozkládá okolo řeky Douro, která pramení ve Španělsku a do oceánu se vlévá v Portu. Historie vinařského území sahá do období Římské říše. Pro vína z oblasti Douro je typická výroba fortifikovaných (portských) vín, ale polovinou produkce se podílí i vína tichá. Typické odrůdy pro oblast Douro jsou: Touriga Franca, Touriga Nacional, Tinta Barroca, Tinta Cao a Tinta Roriz.Quinta dos Aciprestes Grande Reserva DOP
Červené víno vinařství Real Companhia Velha z odrůd Touriga Nacional a Touriga Franca.
12 měsíců zraje v dubových sudech. Hrozny na toto víno jsou tou nejlepší surovinou z Quinta dos Aciprestes. Víno má tmavě granátovou barvu a komplexní a výraznou vůni s aroma černých a červe ných bobulí. Chuť je harmonická a bohatá s tóny zralého červeného bobulového ovoce. Víno s ohromující strukturou, harmonií, ale zároveň se sílou a elegancí – je pravým reprezentantem vín z regionu Douro.
K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 839Kč.

Evel Tinto Douro DOC
Červené víno vinařství Real Companhia Velha z odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca a Tinta Roriz.
8 měsíců zraje v dřevěných sudech. Má intenzivní vůni ovoce, zeleného tabáku a sladkého koření. V chuti je plné, suché a komplexní s pěkným závěrem. Aroma s tóny červeného bobulového ovoce a znovu tabáku. Doporučeno k pečeným nebo grilovaným masům a tmavým omáčkám.
K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích a na www.global-wines.cz za 179Kč.