Velikonoce Češi tráví i na cestách

Mnoho Čechů si již zvyklo trávit Velikonoce na horách nebo u moře. Tento trend ještě posiluje od roku 2016, od kdy je volno i na Velký pátek a tedy celé čtyři dny. Vyplývá to z informací CK Neckermann a Yachting.com.  

Lyžaři již tradičně využívají velikonoční svátky pro rozloučení se se sněhem a poslední lyžování. „I když v Čechách už začíná sněhu ubývat, Alpy nabízejí stále vynikající podmínky. Nejvíce českých lyžařů o Velikonocích směřuje do Itálie a Rakouska. Celkově jsme oproti loňským Velikonocím zaznamenali 84% nárůst zájmu o lyžařské pobyty,“ informuje Lucie Sáblíková z CK Neckermann.

Češi Velikonoce také rádi tráví ve velkých městech Evropy. „Letos je velký zájem například o eurovíkendy v Paříži a ve španělských metropolích Madridu a Barceloně, kde na přelomu března a dubna je již krásné teplé počasí. Stabilní zájem mají čeští cestovatelé také o exotické dovolené – na Velikonoce vede Dominikánská republika a Thajsko, z bližších destinací pak Egypt a Kanárské ostrovy,“ dodává Sáblíková z CK Neckermann.

Velikonoce jsou ne nadarmo nazývány svátky jara. Většina Čechů již netrpělivě vyhlíží slunečné dny a neváhá za nimi ani cestovat. „Na poptávce je evidentní, že se již Češi nemohou dočkat léta. V období velikonočního volna sledujeme výrazný nárůst prodejů, a to až o 30 %,“ říká Tomáš Vondráček, CEO společnosti Yachting.com, jednoho z největších pronajímatelů lodí na světě. „Největší zájem je o lodě v Chorvatsku a Itálii. Jedná se totiž o tradičně nejoblíbenější destinace pro plavbu a také jsou nejblíže, takže se vyplatí i pro kratší pobyt,“ dodává Vondráček z Yachting.com.