V sokolovské nemocnice se dokončuje stavba nové rehabilitace

Stavba rehabilitačního oddělení v nemocnici Sokolov se blíží ke konci. Přestavba objektu bývalé porodnice na rehabilitaci by měla být hotová zřejmě v polovině listopadu. Předpokládaná cena stavby je 25 milionů korun. Zaplatí ji Karlovarský kraj, který do nemocnice, kterou pronajal soukromé společnosti Nemos, dá letos celkem 70 milionů korun, řekl při včerejším kontrolním dni hejtman Josef Novotný (ČSSD). 

Rekonstrukci pavilonu zkomplikoval skutečný stav budovy, kterou v 50. letech postavili vězni. "Tomu také odpovídá kvalita prací. Taková technologická nekázeň se nevidí," konstatoval projektant Anton Jurica. Stavbaři se tak musejí potýkat s vysokou vlhkostí, která výstavbu zpomaluje. I proto se zřejmě původní termín dokončení, který byl 30. října, o dva týdny protáhne. 
    
Vnitřní prostory byly téměř vybourány, budova má nová okna i střechu. Nyní dělníci rozvádějí elektřinu a čeká se, až bude možné nahodit omítky a instalovat mobiliář. Nemocnice ho už část nakoupila. Vnější fasáda pak bude součástí dalších etap rekonstrukce celého bloku. 
    
V třípodlažní budově bude sedm pokojů s 19 lůžky, v nižších patrech odborné rehabilitační pracoviště. Vznik samostatného rehabilitačního oddělení byl jednou z podmínek udělení statutu iktového centra, který sokolovská nemocnice má. Část pacientů tak bude na oddělení přicházet právě po mozkových příhodách. 
    
Kromě rehabilitace letos Karlovarský kraj dá sokolovské nemocnici také na rekonstrukci pavilonu ředitelství, pavilonu C a připravuje se rekonstrukce očního oddělení. 
 
zdroj: ČTK