V Sokolově zavedou jednodenní jízdenky kupované přes SMS

Město Sokolov zavede od června jednodenní jízdenky. Cestující si je budou moci koupit prostřednictvím SMS nebo pomocí aplikace pro chytré telefony. Jednodenní jízdenka za 30 nebo přes aplikaci za 25 korun by měla zlevnit jízdu zejména těm, kteří musí v MHD přestupovat nebo jezdí častěji, řekl dnes novinářům místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček (ODS).

"Odsouhlasili jsme provozovateli městské hromadné dopravy zavedení jednodenních jízdenek. Bude stát 30 korun a cestující na ni bude moci jezdit bez omezení celý den. Zavádíme i novou technologii nákupu jízdenek," uvedl Sedláček. 
    
Základní jízdné je dnes v Sokolově 14 korun, s čipovou kartou 11 korun. Odlišná cena u dvou typů nákupu jízdenek vyplývá z poplatků, které si provozovatelé těchto služeb účtují. Proto vyjde celodenní jízdenka přes SMS dráž než přes aplikaci. 
    
Podle starosty Zdeňka Berky (ČSSD) jde o pokus, jak zmírnit úbytek pasažérů v MHD. "Čím méně lidí jezdí autobusy, tím víc musí pak město na provoz doplácet. V současné době je to zhruba šest milionů korun ročně. Ještě před pár lety to byly čtyři miliony korun," doplnil Berka. 
    
Sokolovská MHD jezdí nejen po městě, ale zajíždí i do sousedních obcí. Ty také na její provoz přispívají, i když hlavní břímě nákladů nese Sokolov. 
 
zdroj: ČTK