V Sokolově výtržníci ničili auto, i když je sledovaly kamery

Policie pátrá po třech pachatelích, kteří 18. května řádili v ulicích Sokolova. Ukradli jedno auto a na jiném místě další auto na parkovišti zapálili, informovala dnes ČTK sokolovská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Jak se ukázalo, řádění výtržníků po celou dobu sledovaly kamery městského bezpečnostního systému. Policii ale operátor nezavolal. Sledoval prý jinou část města, řekl dnes novinářům starosta Sokolova Zdeněk Berka (ČSSD).

Podle policejní mluvčí pachatelé 18. května kolem 03:15 společně ukradli z parkoviště ulic Chelčického a Vítězná vozidlo značky Ford. Později auto odstavili na parkovišti, popsala mluvčí.

Zhruba o hodinu později ve Slovenské ulici rozbili skleněnou výplň dveří škodovky a poté ve vozidle založili požár, který zničil interiér vozu a poškodil sousední auto. Celková škoda byla odhadnuta na 100.000 korun.

Oba incidenty se staly na místě, kde má město kamery. Ty sleduje operátor městské policie. "Podle záznamů v tu dobu sledoval prostor Starého náměstí," vysvětloval dnes novinářům starosta Berka. "Zavedeme nové opatření, které při zjištění pohybu automaticky přepne kameru na hlavní monitor," uvedl.

Sokolov má po městě asi třicítku kamer. Sledují parkoviště i místa, kde dochází k rušení pořádku. Strážníci ale slouží v nočních hodinách jen v pátek a sobotu. V ostatní dny by měl operátor na místo, kde se něco děje, vyslat státní policii.

Podle místostarosty Ladislava Sedláčka (ODS) ale tento případ ukázal, že hodně kamer může být i nevýhodou, protože operátor nemusí být schopen je všechny neustále sledovat. Vylepšení by mohl přinést nový systém, který chce městská policie představit v červnu.

Pachatelům, kteří se podle policie dopustili v Sokolově neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci, hrozí až dva roky vězení.