V Sokolově si rychlé řidiče ohlídají úsekové radary

V Sokolově budou muset řidiči krotit rychlou jízdu. Po letech nečinnosti úsekových radarů se opět vrací do služby. Ulice Závodu míru a Sokolovská se stanou ostře sledovanými zónami.  

Město si radary pronajme. „Ale tím to končí, výše pokut a jejich vybírání bude naše práce. Museli jsme přijmout i úřednici, která povede agendu jako vymáhání pokut a podobně,“ uvedl starosta Jan Picka.

Radary už v těchto ulicích byly, jejich provoz ale znemožnil zákon. „Nyní je ale vše jinak. Je to právně ošetřené, a nic tomu tak už nebrání,“ varoval řidiče Picka. Rychlost by se měla začít měřit od října.

Město by mělo za pronájem radarů a potřebného softwaru letošní rok zaplatit půl milionu korun a za rok 2018 pak 600 tisíc korun.

„Bude se jednat o úsekové měření. A to na místech, kde se zdržuje mnoho lidí. Tímto krokem je chceme ochránit,“ dodal velitel městské policie Procházka. Podotkl, že Sokolov se stane prvním městem v Karlovarském kraji, ve kterém podobný systém funguje.

V jiných částech regionu vsázejí radnice hlavně na preventivní radary, které ukazují aktuální rychlost vozidel. Ale podle odborníků nutí řidiče ve městech zpomalit jen několik věcí. Mezi ně patří méně přehledné úseky, komunikace, na kterých je zúžený jízdní profil nebo ostrůvky.