V Lokti začali s předlážděním dolní části pěší zóny

Město Loket začalo předlážďovat pěší zóny v historickém centru. Současně s novou dlažbou musí ale předělat kanalizaci pod silnicí. Náklady na první část předláždění v dolní části pěší zóny budou podle starosty Zdeňka Bednáře asi pět až šest milionů korun. 

"Původní kanalizace slučovala dešťovou i splaškovou. Musíme vyměnit splaškovou a dodělat dešťovou kanalizaci," uvedl Bednář. Jak řekl, město původně chtělo kostky, ze kterých je poskládaná dlažba pěší zóny, znovu použít, ale jak se ukázalo, nebude to možné. V soutěži proto vybírá dodavatele nových dlažebních kostek. 
    
Práce na výměně kanalizace zkomplikovalo to, že stoka byla v betonovém provedení místo očekávaných cihel. Protože stavba je hned vedle historicky cenných a chráněných domů, nemohla být při pracích použita těžká technika. 
    
Výměna dlažby by mohla být dokončena do května. Podle Bednáře by chtělo město pokračovat s předlážděním i zbytku centra, zejména náměstí. "Ale to by nebylo v řádech milionů, ale desítek a možná i stovek milionů a na to město samo nemá. Budeme ještě hledat možnosti získání dotace," dodal. 
 
zdroj: ČTK