V Karlovarském kraji lyžovalo míň lidí, na Klínovci o pětinu

Zhruba o 20 procent nižší návštěvnost než ve stejnou dobu loni v lednu zaznamenal o tomto víkendu největší lyžařský areál v Krušných Horách Klínovec, který nyní nabízí v Karlovarském kraji nejlepší podmínky pro lyžování. Na jeho čtyřech sjezdovkách, jež jsou nyní v provozu, leží od 40 do 60 centimetrů sněhu. Pokud se ochladí, pokusí se středisko otevřít i další úseky. ČTK to řekl Adam Svačina ze skiareálu. 

"Podmínky se zlepšily, v tuto chvíli jsou velmi dobré, od pondělí by se navíc mělo podle předpovědí ochladit. To by pomohlo, abychom před jarními prázdninami otevřeli další části," uvedl. Na Klínovci mají lyžaři k dispozici sjezdovky Dámská, Pařezovka, Přemostěná a Slalomák. V provozu jsou tři lanové dráhy CineStar Express, Dámská a SUZUKI. 
    
Návštěvnost areálu Klínovec pomohl podle Svačiny zvýšit i fakt, že většina lyžařských středisek v nižších polohách je zavřená. 
    
V regionu se o víkendu lyžovalo také například ve středisku Neklid na Božím Daru, v provozu byl i areál Snowhill v Mariánských Lázních, byť omezeně. Podle provozovatelů tam funguje lyžařský vlek číslo 2 a levá část Slalomáku, kabinková lanová dráha pro turisty. Dále je denně v provozu lyžařská škola, tedy dětský park včetně posuvného pásu. 
 
zdroj: ČTK