Trust uvedl netradiční gamingovou myš Morfix

V říjnu uvedl Trust na český trh netradiční gamingovou myš Morfix s výměnnými panely. Hráči si tak mohou ve vteřině přizpůsobit své herní příslušenství podle hry, kterou zrovna hrají. Levý výměnný boční panel nabízí buď 3 nebo 9 programovatelných tlačítek. Zrovna tak lze na myši vyměnit i pravý boční grip v oblasti malíčku. Hráč si tak může uzpůsobit svou myš pro maximální pohodlí.

Trust GXT 970 Morfix

Optická myš Morfix je určena pro praváky a její citlivost lze nastavit na škále od 800 do 10 000 dpi. K počítači s operačním systémem Windows se připojuje opleteným USB-A 2.0 kabelem, na horní straně jsou klasická 2 tlačítka, scrollovací kolečko a tlačítka nastavení DPI.

To, co dělá Morfix výjimečným, je k nalezení na levé stěně myši. V prostoru palce nejsou umístěna standardní tlačítka, ale magnetický výměnný boční panel. V balení najdete dva výměnné panely ovládání palcem – se třemi a devíti tlačítky. Podobnou variabilitu nabízí i pravá strana myši, kde lze dvěma různými magnetickými panely upravit grip myši v prostoru malíčku.

Součástí balení je i software, pomocí kterého lze naprogramovat všech 14 tlačítek (při zapojení 9tlačítkového panelu), barvu podsvícení myši a nastavit makra až na 168 různých akcí. Samozřejmostí jsou i herní profily s různými nastaveními.

Myš Morfix uvítají hráči stříleček, MOBA her jako League of Legends nebo Dota 2, oblíbených battle royale Fortnite, Call of Duty: Warzone nebo PlayerUnknown’s Battlegrounds. Pro myš najdou upotřebení i hráči klasických RTS, tedy strategií v reálném čase, kterým nedávno vyšel třeba dlouho očekávaný herní titul Iron Harvest nebo aktuálně Age of Empires III: Definitive Edition. A samozřejmě ideální výbavou je i pro žánr MMORPG, kdy hráči World of Warcraft, Final Fantasy XIV nebo The Elder Scrolls Online uvítají díky devítitlačítkovému panelu okamžitý přístup ke zbraním nebo akčním kombům.

Na českém trhu je myš Trust GXT 970 Morfix v prodeji za maloobchodní cenu 1 299 Kč.