Sokolovská nemocnice má nové ARO, přišlo na 22 milionů korun

Karlovarský kraj dokončil rekonstrukci oddělení ARO sokolovské nemocnice. Úpravy oddělení stály 22,1 milionu korun, dalších 21 milionů bude stát zateplení celé budovy. I tyto prostředky poskytne Karlovarský kraj, který je vlastníkem nemocnice, již ale provozuje soukromá společnost Nemos, řekl při dnešním slavnostním otevření nového pavilonu náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD). 

V prvním nadzemním podlaží pavilonu byla přestavena vstupní hala i oddělení, které nyní disponuje sedmi resuscitačními lůžky a novou přístrojovou technikou. Mimoto ještě stavebníci dokončí zateplení budovy. 
    
"Rekonstrukce oddělení byla nezbytně nutná, teprve jeho nynější podoba odpovídá nárokům na moderní zdravotní péči. Na zateplení budovy se už nyní pracuje a mělo by se dokončit v září letošního roku. Díky dobré spolupráci nemocnice s firmou se podařilo dopady stavebních prací do běžného provozu nemocnice omezit na minimum," uvedl Pánik. 
    
Oddělením ARO v Sokolově projde ročně kolem 450 pacientů z celého kraje. Původní oddělení bylo už staré téměř 30 let a nevyhovovalo současným potřebám oddělení, které se stará o pacienty v akutním ohrožení života. 
    
Rekonstrukci provedla firma JURICA a. s., která vyhrála výběrové řízení a pracuje rovněž na zateplení budovy. 
    
"V současné době pokračují práce na zateplení pavilonu B, které se dělá průběžně po jednotlivých odděleních a za provozu. Dokončuje se také rekonstrukce očního oddělení. Obě tyto akce byly zahájené už loni. V květnu by také Sokolovská uhelná měla dokončit nový parkovací dům," shrnul David Soukup, jednatel skupiny NEMOS Group, která Nemocnici Sokolov provozuje. 
    
Karlovarský kraj bude v investicích do krajského zdravotnictví pokračovat. "Pro letošek kraj také vyčlenil ve svém rozpočtu 50 milionů korun na zahájení stavebních úprav gynekologicko-porodnického oddělení v pavilonu E a na rekonstrukci oddělení dlouhodobě nemocných," dodal Pánik. 
 
zdroj: ČTK