Sokolov opraví ulici K. H. Máchy, vznikne tu i nové parkoviště

Sokolovská ulice K. H. Máchy projde výraznou rekonstrukcí. Město zde plánuje vybudovat nové parkoviště a společně se správcem kanalizace také opraví potrubí pod ulicí a následně povrch silnice. Celkové náklady budou asi 18 milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS). 

"Vypisujeme dvě výběrová řízení. Jedno je na parkoviště u cizinecké policie, kde by mělo vzniknout přes 20 parkovacích míst. Ty jsme slíbili policii v době, kdy na město převedla dva objekty v ulici Rooseweltově. Ty město vzápětí prodalo a z utržených peněz budeme stavět právě parkoviště," uvedl Jakobec. 
    
Parkoviště za zhruba 2,2 milionu korun bude přes den sloužit cizinecké policii, odpoledne a v noci také veřejnosti. 
    
Na druhou stavbu se sdružilo město se Sokolovskou vodárenskou, která spravuje městské vodohospodářské zařízení. Zatímco Sokolovská vodárenská v ulic vymění kanalizaci, město opraví povrch silnice. Celkové náklady by podle Jakobec měly být okolo 125 milionů korun, přičemž podíl města bude u této stavby menšinový. 
    
Podle Jakobce je sdružení obou subjektů výhodné zejména kvůli tomu, aby obě části zakázky, tedy kanalizaci a povrch silnice, nedělaly dvě firmy. V případě problémů by totiž mohlo docházet k dohadům a ke zpoždění prací. 
    
Podle plánů radnice by práce v ulici K. H. Máchy měly začít letos a dokončeny by měly být na jaře příštího roku.
 
zdroj: ČTK