Sokolov dostane z ROP 185 milionů, stavět se bude všude

Celkem 185 milionů korun dostane město Sokolova na šest projektů z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Díky nim vzniknou nová hřiště, přestaví se koupaliště, opraví se mosty i nebezpečné křižovatky. Bude to ale znamenat i komplikace ve městě, řekl novinářům místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS). 

Součtem schválených dotací je Sokolov vůbec nejúspěšnějším žadatelem v Karlovarském a Ústeckém kraji. Celkové náklady na projekty jsou přes 218 milionů korun. "Všechny projekty musí začít co nejdříve, abychom stihli proinvestovat 15 procent do konce července. Proto jsme už předem začali vybírat dodavatele, i když to bylo riskantní," uvedl Jakobec. 
    
Koordinace velkých investic bude pro město náročná, bude si také muset vzít úvěr na zaplacení projektů. Na vlastní podíl využije město rezervy, které má. 
    
Sokolov získal dotace na úpravy areálu Baníku Sokolov za 50 milionů korun a rekonstrukce a stavby nových hřišť za 42 milionů korun. Další projekt zahrnuje výměnu bazénů městského koupaliště za 67 milionů korun. Dva projekty s týkají mostů, lávky přes Lobezský potok přijdou na 21 milionů korun a oprava mostu přes Ohři u nádraží na 29 milionů korun. Necelých osm milionů korun bude stát rekonstrukce křižovatky Slovenské a ulice Boženy Němcové. 
    
Stavební práce na projektech z ROP Severozápad ještě doplní letos úpravy komunikací, které město chystá, ale také třeba stavba parkovacího domu v nemocnici, kterou bude financovat Sokolovská uhelná nebo další práce na obchvatu Sokolova. 
 
zdroj: ČTK