Sokolov chce postavit na sídlišti Michal záchytné parkoviště

Záchytné parkoviště pro více než 200 aut chce vybudovat město Sokolov na sídlišti Michal. Na stavbu za zhruba 25 milionů korun bude žádat o dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Práce ale začnou ještě dřív, než se město dozví, jestli dotaci dostane, řekl dnes novinářům místostarosta Karel Jakobec (ODS). 

"Situace s parkováním ve městě je celkově špatná a na sídlišti Michal je to už kritické. Některá parkovací místa jsme vybudovali přímo v ulicích, ale teprve nyní by se mělo vybudovat jedno velké parkoviště u silnice na Loket," uvedl Jakobec. 
    
Parkoviště v Mánesově ulici bude ale jen okleštěnou verzí původního projektu, který počítal s podstatně větším parkovištěm. "Bude to v podstatě jedna ze tří etap. Ty ostatní jsme vypustili po stížnostech místních obyvatel," doplnil Jakobec. 
    
Jenže ROP Severozápad bude o dotacích rozhodovat zřejmě až v lednu. Do té doby musí mít město nejen vybraného dodavatele, ale zřejmě bude muset už práce zahájit, aby se stihly dokončit do konce příštího roku. Podle Jakobce tak město zakázku rozloží na několik etap, které by se daly v případě nezískání dotace odložit. 
    
Vzhledem k tomu, že ve městě se nyní dělá řada stavebních akcí dotovaných z ROP Severozápad, mělo město problém i s předfinancováním. Některé naplánované, ale zbytné výdaje proto odbory pro letošní rok vyškrtly a vrátí se k nim až poté, kdy Sokolov dostane proplacené dotace. 
 
zdroj: ČTK