Sokolov chce koupit do Českých drah část vlakového nádraží

Město Sokolov chce od Českých drah (ČD) koupit tři budovy vlakového nádraží. Nejméně dva z nich město zřejmě zdemoluje a prostranství po nich a kolem nich chce upravit. Město také stále jedná o odkládaném záměru ČD opravit hlavní budovu nádraží, řekl dnes novinářům místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS). 

S Českými drahami město jedná o odkoupení některých budov už tři roky. "Dostali jsme návrh na odkoupení prvních tří nemovitostí za cenu mírně převyšující 2,1 milionu korun, který bude projednávat nejbližší zastupitelstvo. Na jejich místě bychom chtěli udělat parčík nebo nějakou podobnou plochu," upřesnil Jakobec. 
    
Zatímco levá část nádraží je opravená a vznikl v ní za 100 milionů korun moderní autobusový terminál, ve směru od hlavní budovy na Karlovy Vary je stav opačný. Objekty jsou zdevastované. 
    
Původně měla být opravena i hlavní budova nádraží, která také patří ČD. Měla projít rekonstrukcí tak, aby byla hotova společně s terminálem. Kvůli nedostatku peněz z toho ale sešlo. "Prakticky každý rok jsme ujišťováni, že je sokolovské nádraží v plánu, ale zatím jsme vždy skončili mezi projekty pod čarou," dodal Jakobec. 
    
Nádraží je podle Jakobce vstupní branou do města a zatím nepůsobí dobrým dojmem. A to přesto, že kromě terminálu město vybudoval například podchod pod kolejištěm směrem ke čtvrti Šenvert nebo upravilo prostor před nádražím, kde vzniklo parkoviště a travnatá plocha. 
 
zdroj: ČTK