Rekonstrukce Vítězné ulice v Sokolově se protáhne do jara

Rekonstrukce Vítězné ulice v Sokolově se prodlouží do příštího roku. Stavbaři našli při odkrytí silnice dutiny, do kterých se vozovka propadala. Největší letošní investice města do komunikací tak neskončí letos, jak město původně plánovalo. Také náklady zcela jistě překročí 11 milionů, kolik stavba měla stát, řekl ČTK starosta Zdeněk Berka (ČSSD). 

Podle Berky je za vznikem dutin pod silnicí spodní voda, která protéká svahem nad ulicí a která pak způsobuje propadání vrstev silnice. "Stavba tak bude náročnější, než se čekalo. Nejde to jen zaplácnout, protože by se za dva roky silnice propadla znova. Chceme naopak, aby vydržela deset nebo 15 let," uvedl Berka. 
    
Do konce listopadu se tak podle Brky opraví zřejmě jen část ulice od křižovatky u polikliniky k původním autobusovým zastávkám ve Vítězné ulici. Opravy další části silnice se pak odloží na jaro. S pokládáním asfaltu se pak počítá nejdříve v dubnu příštího roku. 
    
O kolik se oprava frekventované komunikace, která spojuje sídliště Vítězná se středem města, prodraží, ale zatím není jasné. "Bude zřejmě nutné vybudovat odvodňovací drenáže, ale o cenách teprve budeme jednat. Podle zákona mohou být vícepráce do 20 procent hodnoty stavby, jinak bychom zřejmě museli vypsat novou zakázku," doplnil Berka. 
 
zdroj: ČTK