Pro profesionální úklid a úpravu zeleně představuje Kärcher produkty na bateriový pohon

Bateriový pohon je trendem současnosti a získává si stále větší oblibu v různých oblastech použití. Společnost Kärcher, která nabízí bateriové produkty ve svém portfoliu více než 30 let, disponuje také širokou nabídkou AKU techniky určenou pro profesionální úklid či údržbu a úpravu zeleně.

Kdo se rozhodne používat bateriovou techniku, má dnes již velký výběr v oblasti produktů pro dům a zahradu v řadě Kärcher Home & Garden. S bateriovým programem Kärcher Battery Power+, výhradně připraveným pro potřeby profesionálů, je možné vybírat mezi produkty určenými pro profesionální úklid či údržbu a úpravu zeleně. Je k dostání ve dvou platformách (18 V nebo 36 V) a srdcem samotných baterií jsou lithium-iontové články, které dodávají ten správný výkon pro každé zařízení.

Baterie Battery Power a Battery Power+ jsou navrženy pro co nejefektivnější využití. Jsou odolné proti nárazu, vodotěsné (IPX5), mimořádně výkonné a až o 50 procent rychleji nabité než lithium-iontové baterie běžně dostupné na trhu. Je tedy možné využít jednu baterii pro celé portfolio AKU pomocníků. Vestavěná elektronika se neustále stará o stav baterie a dokáže zamezit jejímu přetížení, přehřátí, nebo naopak hlubokému vybití. Baterie jsou vybaveny přehledným LCD displejem a technologií reálného času, díky které je vždy vidět aktuální kapacita baterie v procentech, během práce je na displeji zobrazen zbývající čas výdrže baterie v závislosti na připojeném zařízení a při nabíjení zbývající čas do plného dobití baterie, to vždy na minutu přesně.

Bateriová zahradní technika pro zeleň, parky a komunální využití 
Kärcher disponuje komplexní nabídkou profesionální zahradní techniky s bateriovým napájením a 36V technologií. Tyto stroje nabízejí stejně silnou alternativu k zařízením poháněných benzinovým motorem i v segmentu péče o zeleň, parky a čistotu obcí a měst. Navíc mají nulové CO2 emise, nižší vibrace, nižší náklady na údržbu a jsou připraveny k provozu během pár sekund. Další výhodou je jejich nižší hlučnost, která se osvědčí při používání v oblastech citlivých na hluk jako jsou např. obytné oblasti, okolí škol a nemocnic.

V nabídce Kärcher najdete aktuálně robustní sekačku s ocelovou žací konstrukcí LM 530/36, výkonnou, ale zároveň lehkou strunovou sekačku LT 380/36 nebo křovinořez BCU 260/36, který dokáže bez námahy řešit náročné úkoly jako je odstraňování tvrdého porostu. Dále pak ergonomickou řetězovou pilu (CS 400/36), fukar na listí LB 930/36 Bp a fukar na listí pro nošení na zádech 1060/36 Bp, oba s prakticky žádnými vibracemi.

V neposlední řadě pak také multifunkční nářadí: zahradní nůžky MT CS 250/36 s kompaktní konstrukcí pro bezpečnou a přesnou péči o stromy, pohodlný plotostřih na živé ploty MT HT 550/36 nebo hnací jednotku, která může mít k sobě namontované různé konce a je využitelná pro různé úkoly s jediným strojem.