Pražané si koloběžky Lime oblíbili

Elektrické koloběžky Lime za první tři měsíce provozu v Praze zaznamenaly 185 tisíc jízd. Ulicemi Prahy se na nich alespoň jednou svezlo takřka 50 tisíc lidí. Do konce roku 2018 Pražané na koloběžkách najezdili 315 tisíc kilometrů. V následující sezoně se Lime chce zaměřit na zkvalitňování služeb, dále chce pokračovat v otevřených jednáních s městem a upevňovat spolupráci s jednotlivými městskými částmi.

Společnost Lime rozmístila po Praze první své koloběžky 28. září 2018 a obyvatelé i návštěvníci Prahy si je okamžitě oblíbili coby pohodlný prostředek, jak se rychle, ekologicky a bez námahy pohybovat po městě. Pražané měli po prvních třech měsících provozu elektrických koloběžek na kontě 185 tisíc jízd, během kterých urazili 315 000 kilometrů. Průměrná doba jízdy na koloběžce byla 9 minut a uživatelé koloběžku v průměru využili na vzdálenost 1,6 kilometru.

Společnost Lime začala na trhu městské mobility působit v lednu roku 2017, kdy na kampusu univerzity v Severní Karolíně spustila první vlastní systém sdílených kol, se kterým následně expandovala do dalších amerických států. V únoru 2018 byly představeny první koloběžky a červnu 2018 již zelené elektrické koloběžky dorazily do Paříže coby prvního evropského města.

Aktuálně Lime působí již ve 100 světových městech napříč pěti kontinenty a uživatelé zelených koloběžek do konce roku 2018 najezdili 25 000 000 jízd, během kterých urazili vzdálenost celkem 43 000 000 kilometrů. Nejúspěšnějším trhem na světě je pro Lime Paříž, ve které koloběžky za půl roku fungování využilo 285 000 lidí. Ti již brzy pokoří milník 3 milionů jízd. Kromě vysoké koncentrace lidí prospívá provozu koloběžek v Paříži i vyspělá infrastruktura pro cyklisty, která je základem pro udržitelnou městskou mobilitu.

S rozvojem cyklostezek by chtěl Lime pomoci i v Praze. „Cyklostezky a pruhy pro cyklisty jsou pro rozvoj ekologické přepravy po městě klíčové. Chceme spolupracovat s městem a se zodpovědnými institucemi a podílet se na rozvoji infrastruktury v Praze, a to třeba sdílením anonymizovaných dat o pohybu uživatelů koloběžek, případně sdílením našich zkušeností z ostatních světových či evropských metropolí,“komentuje Ondřej Širokýcíle Limu v Praze.