Poslední etapa obchvatu Sokolova má schválené finance

Meziresortní komise schválila stavbu poslední části západního obchvatu Sokolova. Obchvat je hrazený z peněz na zahlazování důlních škod. Poslední třetí etapa by měla stát podle projektu 220 milionů korun, informoval novináře hejtmanův náměstek Miloslav Čermák (ČSSD). 

Západní obchvat Sokolova se už staví, a to hned ve dvou etapách. Povede od sokolovského gymnázia přes Ohři a bývalý Jižní lom okolo Sokolova a napojí se na silnici do Kraslic. Právě poslední část, která zahrnuje most přes dvě železniční tratě, dosud neměla potvrzené financování. 
    
"Původně jsme měli obavu, jestli na třetí etapu budou peníze. Ale při výběrových řízeních cena staveb klesla, a tak zbylo i na třetí etapu," uvedl Čermák. 
    
Celkové náklady na celý obchvat byly odhadovány na 550 milionů korun, přičemž první dvě etapy stály každá zhruba 150 milionů korun. Je ale pravděpodobné, že i třetí etapa nakonec vyjde levněji. 
    
Podle Čermáka by mohla být smlouva s dodavatelem poslední etapy být podepsána zřejmě na konci příštího roku. Pak by byl reálný termín dokončení celé stavby na konci roku 2016. 
    
Sokolov už obepíná severovýchodní obchvat, který vede ze silnice R6 u Lokte podél Královského Poříčí a taktéž navazuje na silnici na Kraslice a dál do Německa. Dobudováním druhého obchvatu bude možné tranzitní dopravu svést mimo město i směrem od Chebu. 
 
zdroj: ČTK