Oprava silnice Drmoul - Mähring vyjde Karlovarský kraj levněji

Rekonstrukce silnice z Drmoulu na Chebsku směrem na německý Mähring vyjde Karlovarský kraj levněji, než předpokládal projekt. Oprava silnice, která spojuje Bavorsko a Mariánskolázeňsko, bude podle výběrového řízení stát 10,6 milionu korun. Původní odhad nákladů byl přitom téměř 18 milionů korun, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

Z deseti uchazečů vybrala komise nejlevnější nabídku společnosti ROBSTAV Stavby. Podle Navrátila by rekonstrukce tří úseků na spojnici mezi hraničním přechodem Broumov a Drmoulem u Mariánských Lázní měla být dokončena ještě letos.
 
"Neočekávám nějaký výrazný nárůst nákladní dopravy. Tato spojnice slouží hlavně pro turisty, kteří míří z Německa do Mariánských Lázní," uvedl Navrátil.
 
Na rozdíl od jiných plánovaných silničních staveb v Karlovarském kraji, které měly být financovány z pozastaveného programu ROP Severozápad, bude oprava této komunikace hrazena z přeshraničního dotačního fondu Cíl 3. Z něho by kraj měl zpětně dostat 85 procent nákladů.
 
Rekonstrukce zahrnuje opravy úseku z Broumova do Chodovské Huti v délce 1,8 kilometru, zhruba tři čtvrtě kilometru dlouhého úseku Chodovská Huť - Tři Sekery a úseku ze Tří Sekyr do Drmoulu dlouhého 1,4 kilometru. Vyměněny budou povrchy, opraveny krajnice, na některých místech se silnice rozšíří, aby lépe vyhovovala zvýšení dopravy.
 
zdroj: ČTK