Opilý muž skončil po honičce s policií v poli

Řidič toyoty měl pro strach uděláno nebo ztratil soudnost. V Lokti se kolem třetí hodiny ráno pokoušela policie zastavit jeho auto.  

Řidič nedbal pokynů policistů a nebezpečně ujížděl dál. Po pár ulicích se zdálo, že si dá říct. Zastavil na kraji vozovky, to mu ale nevydrželo dlouho, když uviděl policisty, kteří k němu přicházeli, nastartoval a ujel, zase. Doufal zřejmě, že své pronásledovatele setřese ve Starém Sedle. Následovalo policejní pronásledování. Muž v toyotě zabočil na polní cestu a pak vjel rovnou na pole, kde svou divokou jízdou zbořil několik ohradníků. Přes veškerou jeho snahu se mu nepodařilo policejní hlídku setřást. Ta měla toyotu stále nadohled. Pronásledování nespoutaného řidiče ale zhatil bahnitý terén.

Hlídka měla ale plán B. Zavolali na operační středisko do Sokolova, odkud vyslali další hlídku. Hra na kočku a na myš ještě chvilku pokračovala. Řidič toyoty si přesto musel přiznat, že už není kam ujet. Zastavil auto a běžel se schovat do lesa, kde asi doufal, že ho nikdo nenajde. Jeho plán ztroskotal po pár minutách. Když policisté došli k muži, zjistili, že příčinou jeho bláznivého chování byl alkohol, který z řidiče táhl už z dálky. Policisté muže převezli do nemocnice, kde mu byl odebrán vzorek krve. Byl silně opilý. „V té době právě na silnicích v kraji probíhala dopravně bezpečnostní akce „Y", zaměřená na požití alkoholu a psychotropních látek před jízdou a během ní řidiči motorových vozidel," uvedla Kateřina Krejčí, krajská policejní mluvčí.