Obyvatelé Kraslic chtějí zvýšit bezpečnost ve městě

Obyvatelé Kraslic chtějí po radnici zvýšit bezpečnost ve městě. Vyplynulo to z ankety, kterou radnice vyhlásila na přelomu roku. Město chce proto zvážit modernizaci kamerového systému a zřejmě se i vrátí k návrhu na zřízení městské policie, který loni zastupitelstvem neprošel. ČTK to řekl místostarosta Otakar Mika (nez.). 

"Občané mají zájem o to, abychom kamery instalovali," uvedl Mika. Z ankety nevyplynula žádná konkrétní lokalita, kterou by obyvatelé považovali za více nebezpečnou, trochu častěji zmiňovali okolí restaurace Severka. "Je to i proto, že Kraslice jsou jedna dlouhá ulice vedoucí průsmykem, a tak lidé chodí kolem heren a podobně," vysvětlil Mika. 
    
Podle Miky se radnice bude zabývat modernizací kamerového systému. Město ho sice má, ale je zastaralý. Podle Miky ale město počká, jak dopadnou žádosti o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad, které by v případě úspěchu odčerpaly velkou část prostředků na investice. 
    
Krasličtí zastupitelé loni odložili rozhodnutí o zřízení městské policie. Náklady na její zřízení by byly kolem 2,5 až tří milionů korun. Podle Miky, který byl jedním z navrhovatelů zřízení městské policie, by strážníci působili nejen represivně, ale i preventivně. 
    
Kraslice mají vyšší nezaměstnanost a v posledních letech se zhoršila sociální situace ve městě. "Kraslice nejsou nebezpečné město, ale jsou zde určité náznaky problémů. A my chceme, aby to tak zůstalo a situace se nezhoršovala. Ono se to kumuluje, a proto je důležité, abychom s určitým předstihem kombinovali několik nástrojů, ať kamery nebo městská policie, ale hlavně ať je to aktivní politika vůči mladistvým nebo lidem, kteří se dostali do těžké situace," uvedl Mika. 
 
zdroj: ČTK