Obviněný místostarosta Mariánských Lázní Horký se vzdá funkce

Místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký (ČSSD) rezignoval na funkci na radnici. Minulý týden byl spolu s podnikatelem Jaroslavem Vítkem obviněn z braní úplatku. Svou vinu ale popírá. Už dříve rezignoval na své místo na kandidátce ČSSD do obecních voleb. Rezignaci na funkci místostarosty dnes ČTK oznámil krajský předseda ČSSD Miloslav Čermák. 

Petr Horký podal rezignaci k 1. říjnu. Jak ČTK řekl v úterý starosta města Zdeněk Král (ODS), rada už nového místostarostu volit nebude, protože do voleb by to už nedávalo smysl. Komunální volby se konají 10. a 11. října. 
    
Horkého zadrželi policisté ve čtvrtek minulý týden. Po výslechu a obvinění z přijetí úplatku byl propuštěn. Jaroslava Vítka, který byl zadržen ve stejné věci, soudce ponechal ve vazbě. 
    
Obvinění Horkého souvisí s jeho hlasováním na valné hromadě akciové společnosti Chevak v roce 2012. Tehdy v rozporu s pověřením rady Mariánských Lázní hlasoval pro změny v představenstvu firmy, která na Chebsku spravuje vodovody a kanalizace a jejímiž akcionáři jsou z větší části obce a města. 
    
Radním, se kterými se v úterý Horký setkal, ale tvrdil, že je nevinen. Jaké konkrétní protizákonné jednání, za které měl údajně žádat úplatek, spáchal, ale zatím není zcela jasné. 
    
Horký byl významnou postavou ČSSD v kraji, byl svého času i náměstkem hejtmana. Horký i Vítek byli obviněni z přijetí úplatku v souvislosti s obstaráním věci veřejného zájmu. Za to jim hrozí tři až deset let vězení nebo propadnutí majetku, pokud ho spáchá úřední osoba. 
 
zdroj: ČTK