Objevte rozmanitou mexickou kuchyni

Mexická kuchyně patří ve světě k jedné z nejpopulárnějších a své oblíbence má i u nás. Neodmyslitelně k ní náleží kukuřice, ze které se vyrábí mouka. Dále pak fazole, rajčata, pálivé salsy, sýry nebo chilli. Její speciální postavení ve světě dokazuje i to, že v roce 2010 byla zařazena na seznam nehmotných památek lidstva UNESCO. Základem bývá tortillová placka, ta je vyrobená z kukuřičné nebo pšeničné mouky. Z tortilly se pak dále připravuje například tacos, burritos, quesadilla, chimichingy (fritované burritos) nebo enchiladas - plněné a zapečené tortilly. Jídla, která mají značnou popularitu i u nás.    

Udělejte si doma pravý mexický večer a nechte si dovést jídla z mexických restauracích, například přes naší největší online dovážkovou službu jídla Dámejídlo.cz. Jejich doporučením je pražská restaurace Rancheros Florentinum, která nabízí širokou nabídku mexických specialit. Jako je například kuřecí enchiladas - stočená pšeničná tortilla plněná kuřecím masem, zasypaná rajčatovou zeleninovou směsí Picco de Gallo, přelitá jemnou salsou Roja a zasypaná sýrovou směsí.    

Mezi populární mexické restaurace u zákazníků DámeJídlo.cz je také Burrito Loco, které jak již název napovídá, se specializuje především na burrita. Pro velký hlad je ideální zvolit Kick Ass Steak Burrito - velká pšeničná tortilla plněná grilovaným steakem Carne Asada, sýrem, mexickou rýží, fazolemi, guacamole, a jalapeňo papričkami, rajčaty, zakysanou smetanou, koriandrem a salsou.