Některým hernám v Sokolově hrozí zánik, nesplnily podmínky města

Některým hernám v Sokolově hrozí uzavření. Nesplnily podmínky deklarace, kterou s hernami uzavřelo vloni město. Pokud závady nenapraví, zastupitelstvo na konci ledna může rozhodnout o vyškrtnutí heren z vyhlášky, která stanovuje, kde se mohou ve městě provozovat, řekl dnes ČTK místostarosta Ladislav Sedláček (ODS). 

Podle deklarace, ke které se herny připojily, musejí například zmizet z heren veškeré reklamní nápisy, dokonce ani název herna nesmí být na vývěsním štítu. Herny také musejí pořídit kamerový systém, který v nich bude monitorovat dění a to, kdo na automatech hraje. 
    
Loňskou vyhláškou Sokolov stanovil adresy, na kterých je možné herny provozovat. Šlo o 36 heren, které v té době ve městě byly. Do konce roku pak měly herny podmínky deklarace splnit. "Nedostatky jsme našly téměř ve všech. Ve třech pak byly závažné. Nejčastěji chyběl kamerový systém," řekl Sedláček. 
    
Herny mají na nápravu nedostatků ještě několik dní. Pokud opakované kontroly zjistí, že nebyly odstraněny, bude lednové zastupitelstvo rozhodovat o tom, jestli konkrétní adresy z vyhlášky vyškrtnou. "Nemusí zavřít, dál tam mohou třeba prodávat pivo. Ale nesmí tam být nadále provozovány automaty," dodal Sedláček. 
    
Město z automatů a videoloterijních terminálů dostává ročně do rozpočtu asi 20 milionů korun, které pak rozděluje na kulturu, sport a sociální věci. Přijít o peníze vedení města nechce, ale hazard by měl ve městě působit jen za velmi přísných podmínek, které musejí herny dodržovat. 
 
zdroj: ČTK