Na trať z Krásného Jezu do Horního Slavkova se vrací vlaky

Na trať z Krásného Jezu do Horního Slavkova - Ležnic se od pátku po letech opět vrátí vlaky. 

"Šlo o úsek dlouhý asi šest kilometrů. Byl na něm kompletně vyměněn železniční svršek, opravily se mostky i skalní zářezy kolem trati," popsal Ptačinský.
 
Horní Slavkov byl před lety na železniční trati z Lokte do Krásného Jezu. Jenže postupně se vlaková doprava zastavila na trati do Lokte a později i ve směru na Krásný Jez. Město tak bylo plně závislé na automobilové dopravě, a to včetně firem, z nichž například Legios vyrábí vlakové cisterny.
 
A zatímco trať z Horního Slavkova do Lokte se během let dostala do stavu, kdy by její obnova stála desítky a možná stovky milionů korun, náklady na obnovení trati do Krásného Jezu byly nižší.
 
Město už nyní jedná s Karlovarským krajem o možné obnově osobní dopravy. Kraj zahrne do dopravní obslužnosti pravidelný víkendový provoz na této trati o letošních prázdninách, uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Znamená to, že region víkendovou prázdninovou dopravu na této trati objedná a dopravci uhradí ztrátu. Pravidelné spoje zde budou jezdit zatím od 5. července do 1. září. Vlaky pojedou ve dnech hlavních prázdnin vždy v sobotu, v neděli a o státním svátku dne 5.července. "Ode dne vyhlášení jízdního řádu je zastávka Ležnice přejmenována na Horní Slavkov - Kounice. Věřím, že zprovoznění trati obyvatelé ocení a budou spoje využívat," uvedl Navrátil.
 
zdroj: ČTK