Lyžařské podmínky v Karlovarském kraji se po oblevě zlepšují

Po víkendové oblevě se podmínky pro lyžování v areálech v Karlovarském kraji opět zlepšují. Ochlazení umožnilo ve vyšších polohách obnovit zasněžování a napadlo i trochu přírodního sněhu. Provozovatelé ale s nadějí očekávají zejména slibované ochlazení na víkend. Řekli to dnes ČTK. 

"Silný nárazový vítr ustoupil, což nám dnes dovolilo konečně spustit lanovku Prima Express. V provozu jsou i lanovky Dámská, CineStar Express, Suzuki, v miniareálu vlek F a pojízdný pás v Hugově dětském parku. Upraveno je více než 11 kilometrů sjezdovek všech obtížností včetně nové Jáchymovské s délkou téměř tři kilometry," informují provozovatelé areálu Klínovec. 
    
Udržet areál v provozu se podařilo i na Neklidu na Božím Daru. Areál je plně v provozu kromě sjezdovek Karásek. V provozu je i areál Novako. 
    
V noci na dnešek se podařilo opět spustit zasněžování i v areálu Plešivec. "V sobotu určitě zprovozníme dětské centrum a dva pojízdné pásy a uděláme maximum pro otevření sjezdovky Renata a lanové dráhy Abertamy," uvedli provozovatelé areálu. 
    
Zatím omezené podmínky nabízí Ski centrum Bublava. Tam se jezdí jen na Středním a Malém Bleibergu. Na sjezdovkách je asi 30 centimetrů technického sněhu. Částečně je v provozu i areál Snowhill v Mariánských Lázních. I tam se podařilo udržet asi 30 centimetrů technického sněhu, na který napadl poprašek přírodního. Níže položené areály i běžkařské tratě jsou za současných podmínek většinou mimo provoz. 
 
zdroj: ČTK