Lyžařské areály v Krušných horách nabídnou přeshraniční jízdenky

Užší přeshraniční propojení lyžařských areálů i zcela nový areál na Plešivci nabídne letošní zima v Krušných horách. Někde provozovatelé mírně zdraží skipasy, zjistila ČTK. Přípravy na letošní sezonu vrcholí. Loňská byla dlouhá, ale velmi rozkolísaná. 

Lepší propojení sjezdovek a také lepší propojení s areálem v sousedním německém Fichtelbergu slibuje pro letošní zimu největší lyžařský areál v Krušných horách Klínovec. InterSkiregion Fichtelberg - Klínovec tak nabídne celkem 27 kilometrů sjezdových tratí. Nově bude také mezi oběma vrcholy pendlovat autobus, který bude jezdit zdarma každou hodinu. Základní ceny skipasů Klínovec letos měnit nebude. 
    
Na propojení se soudním areálem v Německu vsadil loni zkušebně i areál Ski Centrum Bublava. Od třídenní permanentky budou skipasy platit v areálu na Bublavě i v německém Schönecku, kde je kromě toho i akvapark. "Novinkou je také nová čerpací stanice, která nám umožní rychleji zasněžovat. Svahy tak za příznivého počasí zasněžíme o polovinu rychleji a lépe," řekl Jiří Lhota z bublavského areálu. 
    
Areál se také chce výrazněji prezentovat jako rodinný. Zatímco základní jízdné zdraží o 50 korun na 450 korun, levnější jízdné budou mít rodiny. Děti do pěti let budou jezdit zdarma a dětské jízdné už nebude do 140 centimetrů výšky, ale do 15 let. 
    
Areál Boží Dar Neklid letos nabídne novou slalomovou trať, která se zkoušela už loni. Lepší bude i zázemí pro děti. Mírně ale zřejmě zdraží jízdenky. 
    
Úplně nový areál vznikla na Plešivci. "V současné době probíhají zkoušky tří lanovek, které jsme postavili. Připraveny jsou také tři sjezdovky z první etapy výstavby a částečně i z druhé etapy," řekl Petr Voráček ze Skiarealu Plešivec. 
    
Přáním provozovatelů je otevřít areál před Vánocemi. Bude ale záležet na počasí, které podle Voráčka letos stavbařům nepřálo. Jaké budou ceny jízdného, ještě není jasné. "Jednali jsme s areály okolo o spolupráci, ale i když si myslím, že do budoucna bude nezbytná, letos asi ještě společné jízdenky nebudou. Cenově se tak přizpůsobíme hlavně areálu Klínovec," řekl Voráček. 
 
zdroj: ČTK