Loket chce letos vybudovat alespoň část chodníku k finským domkům

Město Loket chce letos vybudovat alespoň část chodníku z města k takzvaným finským domkům u silnice na Chodov. Nyní se podél silnice staví opěrná zeď, která zabrání sesuvům zeminy. Podle starosty Lokte Zdeňka Bednáře (TOP 09) bude ale stavba chodníku za několik milionů korun záviset na tom, kdy se podaří dořešit přeložky rozvodů elektřiny. 

"Přeložku elektrického vedení řeší ve spolupráci s námi ČEZ. Dělá projekt i vybírá dodavatele, město to pak proplatí," řekl Bednář ČTK. Stavba opěrné zdi bude podle Bednáře stát asi 2,5 až tři miliony korun. Město na ni dostalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí. 
    
"Stavba samotného chodníku přijde na asi čtyři až šest milionů korun. Uvidíme, jestli se nám podaří na ni získat dotaci. Každopádně bychom rádi ještě letos alespoň první část udělali," uvedl Bednář. 
    
Na klikaté silnici mezi Nádražní ulicí a hřbitovem a finskými domky nad městem zatím chodník chybí. Pohyb pěších je tam proto značně rizikový. "Už je to neudržitelné. Stavbu chodníku plánujeme už několik let," dodal Bednář. 
 
zdroj: ČTK