Kriminalisté zabavili v černých hernách již 16 automatů

V nelegálních hernách zabavili kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech za uplynulého půl roku již 16 herních zařízení. A to při vyšetřování neoprávněného provozování loterie a podobných sázkových her. Naposledy zasahovali v Nejdku a v Karlových Varech.  

Prohlídky nebytových prostor v baru v Nejdku a Karlových Varech proběhly koncem týdne. V obou provozovnách byla zajištěna technická výherní zařízení, různé písemnosti, finanční hotovost a další věci důležité pro trestní řízení.

"Na podkladě zjištěných skutečností je dostatečně odůvodněn závěr, že docházelo v prostoru, kde byla tato zařízení umístěna k porušení zákona. V provozovnách měli bez vědomí státního dozoru provozovat, tedy vykonávat činnost, která má charakter podnikání nebo související s podnikáním, a to provozování loterií nebo podobné sázkové hry," uvedla mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová. A to tím, že byly zajištěny tisíce korun přímo z výherních automatů a další náhradní hodnoty (zajištěná technická zařízení) přesahují celkově zajištěné majetkové hodnoty jeden milion korun.

"Vzhledem k rozsáhlosti trestné činnosti se v tuto chvíli nebudeme k podezřelým osobám konkrétně vyjadřovat. Pachatelům, této trestné činnosti s ohledem k páchanému rozsahu, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 10 let," dodala Böhmová.