Kraj modernizuje oddělení následné péče sokolovské nemocnice

Za 18 milionů korun modernizuje Karlovarský kraj oddělení následné péče sokolovské nemocnice. Nemocnici vlastní kraj, ale provozuje ji soukromá společnost Nemos. Spolu s dalšími investicemi do nemovitostí dá letos Karlovarský kraj do modernizace sokolovské nemocnice 100 milionů korun, řekl ČTK náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD). 

"Dokončuje se investice do oddělení následné péče. Bude to nově zrekonstruovaných 36 lůžek, včetně zázemí pro zdravotnický personál a příjmu. Kompletně by vše mělo být dokončené do poloviny listopadu," uvedl Pánik. 
    
Na oddělení vznikne osm třílůžkových a šest dvoulůžkových pokojů, včetně vybavení pro stravování pacientů přímo v pokojích. Rekonstrukce se dotkne i rozvodů vody, klimatizace nebo zdravotnických plynů. 
    
Podle zdravotní ředitelky sokolovské nemocnice Renáty Baranové bývá oddělení obsazeno ze 100 procent. Věk pacientů se přitom snižuje. "Už to nejsou jen starší pacienti, jak bylo dříve zvykem, ale mnohdy i třicátníci po operacích. Doba pobytu je od několika týdnů po několik měsíců," řekla ČTK. 
    
Kraj i přes letošní vysoké investice počítá i s dalšími výdaji pro příští rok. Podle správního ředitele nemocnic Eduarda Škivry se chystá hlavně rekonstrukce operačních sálů a na ně navazující modernizace transformátoru pro připojení elektřiny pro nemocnici. 
 
zdroj: ČTK