Kontinentální postel jako záruka kvalitního spánku

Kontinentální postele většinou známe z lepších hotelů, kde je velmi žádoucí jejich výška, která je 70 cm a více, ale samozřejmě také jejich komfort zajišťující klidný spánek. Tajemství postelí se skrývá především v jejich propracované konstrukci, která se velmi liší od postelí klasických.  

Průměrně v noci prospíme 6-9 hodin, ale ne vždy délka spánku určuje jeho kvalitu. Ta většinou spočívá právě v kvalitní posteli a matraci. Potvrzuje to také zkušenost provozního ředitele Jakuba Šoufka ze společnosti Johann Malle, který odhaluje přednosti kontinentálních postelí, které zaručují kvalitnější odpočinek než postele klasické. 

Konstrukce kontinentálních postelí je naprosto odlišná od klasických nízkých postelí s roštem

„Nejdůležitější z celé konstrukce kontinentální postele je její rám s tzv. box-springovou základnou. Tato konstrukční vymoženost je hlavním faktorem odlišujícím kontinentální postele od klasických postelí s roštem. Do rámu postele jsou místo roštu umístěné boxy se speciálními pohyblivými pružinami a tím zaručují dnu postele pod samotnou matrací dokonalý komfort poddajnosti a přesnou práci s hmotností i správným protitlakem k ležící osobě,“ říká Jakub Šoufek z Johann Malle.

Druhou a velmi podstatnou složkou kontinentálních postelí je samotná matrace, která leží celým svým rozměrem na box-springové základně. „U našich kontinentálních postelí volíme speciální přírodní vyšší matrace s taštičkovými pružinami. Jedná se o malé pružinky uzavřené ve speciálních pouzdrech, které zaručují jejich uživatelům tzv. „nehlučnost“ pružin. Velmi důležitá je také technologie výroby taštičkových pružinek – ty nejkvalitnější mají konec „drátku“ stočený dovnitř, aby nedošlo ani po létech používání k perforaci konce pružinky ven z jádra matrace,“ vysvětluje Jakub Šoufek a dodává: „ostatní materiály v matraci jsou komplexně vyrobeny z přírodních materiálů, jež dodají posteli ještě vyšší komfort a dokonalejší vlastnosti. Jde především o mýkanou bavlnu pro dokonalý jemný pocit a správnou savost nežádoucí vlhkosti, a koňské žíně, které zajistí lůžku správné mikroklima, kdy v zimě zahřejí a v létě ochladí a odvedou nežádoucí vlhkost. Podle čínské medicíny navíc dokáží odstínit patogenní zóny. Další používanou složkou je přírodní latex – neboli kaučukové mléko, které matracím propůjčuje jemnost a vysokou prodyšnost spojenou s dlouhou životností. Poslední a neméně důležitou složkou je lněné rouno, zabraňující vytváření statické elektřiny kolem taštičkového jádra.“

Se samotnou konstrukcí pak souvisí také výška postele, která je u kontinentálních postelí 70 cm a více. Vyšší postel má hned několik výhod. Jednak se z ní lépe vstává, což ocení starší lidé a všichni ti, kdo mají problémy s klouby, nebo třeba těhotné ženy. A navíc čím výše uleháte, tím kvalitnější je vzduchu, který v noci dýcháte. U země se totiž drží prach, bakterie a také průvan i zima od podlahy. Výhodu poskytují třeba moderní kontinentální postele, které se skládají z divanu, matrace a povrchové matrace, díky které můžete regulovat výšku postele.