Karibský rum nejen pro pořádné chlapy

Je váš tatínek, dědeček, manžel nebo přítel milovník rumů? Pak by mu letos pod stromečkem neměl chybět některý z prémiových karibských rumů Dos Maderas. Ty zaujmou nejen unikátním příběhem svého vzniku, který propojuje prvotřídní karibský rum a španělské sherry, ale také dárkovými sadami či luxusní variantou.

Podstata tohoto výjimečného rumu spočívá v jeho původu a unikátním procesu trojího staření s využitím tradičních metod jak v Karibiku, tak ve španělském Jerezu. Rum Dos Maderas pochází z Barbadosu a Guyany. Zemí, kde se pěstuje nejlepší cukrová třtina a vyrábí nejvyhlášenější rumy. Po 5 letech zrání v sudech po americkém bourbonu se tyto rumy smíchají a převezou z Karibiku do Španělska, kde se dále staří ve sklepích vinařství Williams & Humbert. Zde používané sudy ke staření rumů Dos Maderas jsou v průměru více než 60 let staré a vyrobené z amerického bílého dubu, který má velmi tvrdé kompaktní dřevo, čímž je ideální pro dlouholeté staření sherry a lihovin. Díky tomu získává rum Dos Maderas jedinečný a komplexní charakter s harmonickou chutí.

Kromě klasických rumů Dos Maderas 5+3 a Dos Maderas 5+5 jsou k dostání také luxusní kolekce, které se vyznačují především delší dobou zrání - novinka Dos Maderas Selección a Dos Maderas Luxus v nové redesignované láhvi.

Tipy na dárky:

Dárková sada Dos Maderas P.X.5+5 se skleničkami

100% třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams & Humbert opět v dubových sudech tentokrát 3 roky. Na závěr zraje ještě 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximénez. Tento rum má harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků. Chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo jiných typů brandy. K dostání v maloobchodní síti a na www.global-wines.cz  za 910 Kč.

Dos Maderas Luxus, limitovaná edice v dárkovém boxu

Špičkový karibský rum Dos Maderas Luxus, který již snese srovnání s vrcholnými řadami koňaků nebo whisky. Své vynikající chuti dosahuje díky 10letému zrání v sudech v karibské oblasti. Poté rum zraje minimálně dalších pět let ve sklepích Williams & Humbert ve městě Jerez de la Frontera v sudech z amerického bílého dubu, ve kterých původně zrálo dvacetileté Sherry Don Guido. Výsledkem je sametová a poměrně viskózní, plná a hladká chuť s velmi dlouhým závěrem s tóny koření, ořechů a medu. Jedná se o jeden z nejlepších rumů na trhu. K dostání v maloobchodní síti a na www.global-wines.cz  za 2 949 Kč.

Dos Maderas Selección v dárkovém boxu

Novinka Dos Maderas Selección vzniká smícháním prémiového rumu Dos Maderas 5+5 PX s těmi nejlepšími desetiletými rumy z Barbadosu a Guyany. Díky tomu se nejprve na patře rozvine suchá chuť 10tiletého karibského rumu, která pozvolna přechází v jemné sladké tóny po sherry Pedro Ximénez. Vyšší obsah alkoholu (42 %) podtrhuje rumový charakter Dos Maderas Selección, který si i přesto v závěru zachovává plnou a kulatou chuť. K dostání v maloobchodní síti a na www.global-wines.cz  za 939 Kč.

Více na www.rondosmaderas.com .