Globusu pomohl při modernizaci IT Mibcon

Společnost Globus ve spolupráci se společností Mibcon modernizovala své IT systémy a zavedla řešení SAP Retail. Projekt je součástí globální obměny systémů Globusu.

Díky zavedení systému SAP má nyní Globus CZ otevřený prostor pro rozvoj a modernizaci v rámci celého omnichannel, tedy ve všech prodejních kanálech - jak v oblasti klasického prodeje na jednotlivých hypermarketech, tak i v oblasti on-line aplikací pro zákazníky.

Rozsáhlý Roll-out SAP se dotýkal klíčových procesů napříč celou společností – od spolupráce s dodavateli, přes logistiku, sklady, evidenci zboží, až po aplikace používané koncovými zákazníky hypermarketů.

Modernizaci pomáhala realizovat a projektově řídila společnost Mibcon, která poskytovala internímu týmu Globusu konzultantské a analytické služby, školila a testovala řešení, pomáhala s nasazením jednotlivých milníků projektu.

„Díky spolupráci s Mibconem se tato obrovská změna podařila velmi komfortně, bez dopadů na náš byznys,“ zhodnotila projekt Michaela Reková, koordinátorka za stranu Globus CZ.

Dále měl Mibcon na starosti SAP Process Integration (SAP PI), tedy software, který zajišťuje komunikaci mezi klíčovými interními a externími systémy, kde implementoval přes 40 různých rozhraní.

„V další fázi projektu jsme se podíleli na Roll-out SAP Retail na 15 hypermarketů, kde jsme se kromě vedení a koordinace projektu, podpory Globus týmu, zapojili do klíčových migrací dat,“ popisuje spolupráci z pohledu Mibconu Zdeněk Ira, ředitel divize ERP.

„Globus CZ, respektive Česká republika, byla v pořadí třetí země obchodní skupiny Globus, kde se přecházelo na SAP Retail. Aktuální systém zbožového hospodářství byl již velmi zastaralý a výměna za nový systém byla nevyhnutelná,“ doplnila Michaela Reková.