Co starostka dělá celý den?

Jaký je den komunálního politika? Co se ve městě děje nového? To byly jedny z dotazů, které zodpovídala sokolovská starostka Renata Oulehlová při setkání s členy Klubu seniorů Jiřího z Poděbrad. Na setkání jich přišly nejméně tři desítky. S vedením města přišli za seniory i zástupci z odboru sociálních věcí. O kulturní program se postarali žáci Základní umělecké školy v Sokolově.

Zahájení výstavby nového pobytového zařízení pro seniory s názvem Čtyřka a dokončení bytů pro věkovou kategorii 60+, to jsou dvě nejdůležitější akce týkající se seniorů, o kterých starostka v úvodu hovořila. Připomněla, že město Sokolov se starší generaci obyvatel systematicky věnuje, ale nezapomíná ani na ostatní věkové skupiny.

A pokud jde o pracovní den komunálního politika, starostka použila jako názorný příklad svůj diář a odcitovala program z uplynulých a nadcházejících dní. Běžných osm pracovních hodin na jeho zvládnutí nestačí. Když už starostka nějaké volno má, věnuje ho rodině. Vedoucí odboru sociálních věcí přítomné upozornila na akce, které město pro seniory připravuje a jaké služby mohou v Sokolově využívat.

Došlo i na debatu o financování činnosti klubů seniorů, které se snaží připravovat pro své členy zajímavý program. Starostka vysvětlila, jakým způsobem a kolik město na aktivity klubů může přispívat a jak je možné o peníze žádat., ať už z různých grantů či dotací. Zdůraznila, že pro financování aktivit nejen seniorů existují daná pravidla, která se musí dodržovat. Senioři poděkovali zástupcům města za podporu a ocenili velmi dobrou vzájemnou spolupráci.

Foto ilustrační