Babiš vyměnil kompletní vedení karlovarského hotelu Thermal

Ministerstvo financí Andreje Babiše (ANO) kompletně vyměnilo vedení státní společnosti Thermal - F, která v Karlových Varech provozuje hotel Thermal. Z funkce jeho ředitele byl odvolán bývalý karlovarský primátor Josef Pavel (ODS). Nahradí jej Daniel Křováček. Informují o tom deníky Mladá fronta Dnes, Právo a E15.

Ministerstvo rozpustilo i šestičlenné představenstvo a devítičlennou dozorčí radu společnosti, nově budou oba orgány pouze tříčlenné. Zasednou v nich mimo jiné i dva členové hnutí ANO, včetně karlovarského krajského předsedy Romana Procházky.
 
"Důvodem je nespokojenost akcionáře s hospodářskými výsledky společnosti v posledních letech," řekl Právu k personálním změnám mluvčí ministerstva Radek Ležatka. Křováčka označil za dlouholetého manažera v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu.
 
Loni hotel podle Práva hospodařil s čistým ziskem 7,4 milionu korun, tržby vzrostly o 6,5 procenta na 12,6 milionu korun. V roce 2012 byl čistý zisk Thermalu 11,5 milionu Kč.
 
Hotel Thermal je každoročně centrem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jehož 49. ročník v sobotu skončil. V Thermalu se festival koná od roku 1978.
 
zdroj: ČTK