3 důvody, proč si objednávat jídlo online

Lidé si stále častěji objednávají jídlo až do domu. Již dlouho neplatí, že nechat si zavézt oběd či večeři je příliš drahé a nevyplatí se. Zde přinášíme několik pádných důvodů, proč se vyplatí nechat si dovézt své oblíbené jídlo až na pracovní či rodinný stůl.  

Úspora času i peněz
Nespornou výhodou je samozřejmě úspora času. Jak v průběhu pracovního dne, tak i o víkendu. Často se lidem v době volna nechce vařit a raději se věnují rodině nebo koníčkům. Nechat si během chvilky dovézt jídlo je pak nejlepší řešení. Návštěva restaurace je sice také možnost, jak si ušetřit vaření, ale vyžaduje větší investici nejen časovou, ale i finanční. V restauraci si většinou objednáme více chodů, než bychom objednali pro dovoz, a když připočítáme nápoje, je cena zpravidla vyšší, než když si jídlo objednáme přes internet či mobilní aplikaci. Dokonce, pokud bychom se rozhodli jídlo v restauraci vyzvednout osobně, tak za lístek na MHD dáme mnohdy víc, než je cena dopravy. Ta se pohybuje v průměru kolem 50 Kč. 

Velká variabilita
Rozvoz jídla není pouze o úspoře času.  Hlavně dává možnost pochutnat si na jídle, které máme opravdu rádi. „Našimi častými zákazníky jsou například lidé, kteří pracují v odlehlejších kancelářích nebo bydlí mimo centrum a nemají na výběr z mnoha restaurací.  Musí se pak spokojit třeba jen s podnikovou kantýnou. A ta většinou nebývá vrcholem gastronomie. Dovoz jídla je pak ideální volbou, protože si každý může vybrat přesně to, co chce, “ říká Jan Matějů, šéf největší online dovážkové služby DámeJídlo.cz.
 
Pohodlí při placení
Výhodou dovážkových služeb jídla je i jednoduchost placení. Dá se platit online nebo hotově. Především pohodlná platba online či přes mobilní aplikace je výhodná, zejména pokud u sebe nemáme hotovost a nechce se nám jít k nejbližšímu bankomatu. Navíc ne všechny restaurace akceptují platební karty. Dovážková služba je pak velmi vítanou volbou. Velmi pohodlné je i využívání tzv. kreditů. Díky nim si mohou lidé přes platební kartu nahrát kredit, a ten pak čerpat, třeba když je zrovna před výplatou a na běžném účtu není finančních prostředků zrovna na rozdávání.